Genel Bilgiler

Biyografi

1991 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. İlkokulunu Sivas’ta okudu. Orta ve lise tahsilini İstanbul’da, 2010 yılında tamamladı. Aynı yıl Karabük Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. 2015 yılında mezun oldu.  2018 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yeni Türk Edebiyatı alanında yüksek lisans yaptı.

 

 

2017-2019 yılları arasında Karabük Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Doktora çalışmasına 2019 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı'nda başlamıştır. 2020 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Öğretim Görevlisi oldu. Aynı yıl Cumhuriyet Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğünde koordinatör yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

 

Evli ve Fatma Zehra’nın babası olan Nurullah BULUT, halen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

İletişim

E-posta
nurullahbulut@cumhuriyet.edu.tr
Diğer E-posta
nurullahbulutkbu@gmail.com
Web Sayfası
https://avesis.cumhuriyet.edu.tr/nurullahbulut
İş Telefonu
+90 346 219 1010
Fax Telefonu
+90 0346 219 1010
Ofis
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)
Posta Adresi
Sivas Cumhuriyet üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)